x

x

czwartek, 6 lipca 2017

Faceci jak świnie - uczuć nie mają

Unknown

W końcu każdy facet to świnia. A świnie uczuć nie mają. Ba, one nie mają nawet mózgów!


Żyjemy w czasach kryzysu wiary, wartości i ideałów. Wśród rozwydrzonych, wyzwolonych i pyskatych feministek i zaburzonych, nad wyraz pewnych siebie, samców alfa. Co by się jednak nie działo, to przecież właśnie mężczyzna został stworzony po to, aby wszystko niszczyć. To oni oszukują, kłamią, zdradzają i zostawiają. Oni wywołują wojny i stale szukają zaczepki. Łamią serca i szczycą się tym na sobotnim piwie z kumplami. Stale coś muszą zaliczać i bynajmniej nie chodzi o kolejne szczeble kariery.


Zawsze uważałam, że podstawą każdej relacji powinno być zaufanie i wzajemne wsparcie. Nie byłam zwolennikiem tworzenia bezsensownych afer i wywoływania niepotrzebnych kłótni i konfliktów. Do tej pory zresztą uważam, że, również w relacjach damsko-męskich, twoje prawa kończą się tam, gdzie zaczynają się prawa drugiej strony – w tym to do swoistej wolności, jaką jest podejmowanie własnych i niewymuszonych decyzji. Ponieważ wspólne życie nie powinno być nigdy klatką ani więzieniem. Głównie i przede wszystkim dlatego, że każdy człowiek, bez wyjątku, ma do przejścia zupełnie inną drogę.

Są jednak kobiety, które uważają, że facet to świnia – dosłownie każdy i bez wyjątku. Są i takie, które sprawiają, że mężczyźni naprawdę pragną nimi być. Bo chociaż w gorszych chwilach i kryzysowych sytuacjach zdarza mi się wołać o pomstę do nieba za każdym razem jak słyszę słowo „facet”, to prawda jest taka, że wielu z nich jest bardziej wrażliwych niż kobiety. I tutaj dochodzimy do momentu, w którym powinna powstać cała litania loretańska na temat tego jak źli, podli i wyrachowani są mężczyźni, ale… Ale nie tym razem.


Kobieta – podobno słaba, bezbronna i wiecznie pokrzywdzona istota. Ostatecznie zawsze daje z siebie dosłownie wszystko, nawet jeśli w praktyce nie daje zupełnie nic. Za samo istnienie i fakt, że raczyła łaskawym wzrokiem spojrzeć na mężczyznę, oczekuje od niego spełnienia marzeń i wszelkich cudów. A prawdziwy facet w końcu zaczyna się od metra osiemdziesiąt, co wieczór zabiera na romantyczną kolację przy świecach, ma na koncie sześć zer i jest co najmniej dyrektorem w międzynarodowej korporacji. Tymczasem jak to jest z tymi prawdziwymi kobietami? No cóż, kobiety w końcu są piękne i dlatego zasługują na pełnię uwagi. Zwłaszcza w godzinach pracy, w noc przed bardzo ważną prezentacją, a także absolutnie bez przerwy. Bo jak facet tego nie zrobi, to znaczy, że zdradza, zdradza, zdradza i nie daj Boże ma własne życie, o zgrozo!


Są panie, które dzięki swojemu naturalnemu urokowi osobistemu są w stanie okręcić sobie wokół palca dosłownie każdego mężczyznę. Nie zawsze jednak są szczęśliwe i zadowolone z tego powodu. Dlaczego? Bo nagle okazuje się, że okres łowów był jedynym interesującym czasem związanym z danym mężczyzną, o ile oczywiście są w stanie w porę zdecydować się na jednego. Ponieważ, chociaż udajemy, że tak nie jest, to istnieją kobiety, które nie posiadają uczuć na równi z mężczyznami i są zdolne do wszystkiego, jeśli chcą osiągnąć jakiś swój cel.

Dlatego warto dbać o dwustronność w każdej relacji i pamiętać o tym, że ryzyko zranienia zawsze wynosi 50%.

Unknown / Author & Editor

Niespokojna dusza. Artystka. Pisarka. Poetka. Felietonistka. Siostra. Córka. Niepoprawna marzycielka. Follow my blog with Bloglovin

0 komentarzy:

Prześlij komentarz

Cały świat wypełniony jest przez różne rodzaje energii. Dlatego uważam, że jednym z najważniejszych elementów życia jest przekazywanie innym pozytywnych wibracji, a także czerpanie odpowiedniej energii z zewnątrz. Traktuję bardzo poważnie swój rozwój osobisty, dlatego konsekwentnie podążam do celu wyznaczoną przez siebie ścieżką. Nie ma rzeczy niemożliwych - trzeba tylko chcieć.

Copyrights @ 2017 pannaWsieci | Credits Blogger Templates and Gooyaabi Templates | Customized C.