x

x

niedziela, 12 lutego 2017

P jak Przyjaciółka

Unknown
{weheartit}

10 lat, 120 miesięcy, 521 tygodni, 3653 dni, 87683 godzin, 5260984 minut, 315659068 sekund. Kilka beczek soli, kilkanaście potknięć, kilkaset pomyłek, tysiące wspólnych przygód i miliony rozdanych uśmiechów. Dwa poważne kryzysy, kilka toksycznych związków i zawodów miłosnych.

Antoine de Saint-Exupéry napisał kiedyś zdanie, które ze względu na swoją szczególność na zawsze zapadło mi w pamięci – ”Przyjaciele są jak ciche anioły, które podnoszą nas, kiedy nasze skrzydła zapominają jak latać.” Niektórym może się wydać, że to tylko kolejny, pusty, choć chwytliwy frazes, który niekoniecznie ma potwierdzenie w rzeczywistości. W końcu czasy mamy takie jakie mamy i z całą pewnością zawsze znajdzie się jakiś sceptyk, co by nie było, może nawet szczególnie w tym kraju. I nawet być może niektórym się nie poszczęściło i nie spotkali na swojej drodze odpowiedniej osoby. Prawda jest jednak taka, że przyjaźń, podobnie jak każdy inny rodzaj zdrowej relacji, powinna nas umacniać, dodawać skrzydeł, wspierać i pomagać w zdobyciu Everestu naszych pragnień.

Moja najlepsza przyjaciółka, to osoba, którą znam od praktycznie czwartej klasy szkoły podstawowej czyli jakieś czternaście lat. Jednak dopiero drugą klasę gimnazjum uważam za taki moment, w którym zbliżyłyśmy się do siebie naprawdę. Wcześniej były między nami nieporozumienia, niuanse, niedopowiedzenia. I chociaż obydwie nie wspominamy gimnazjum jako najlepszego czasu w naszych życiach, to jednak właśnie wtedy zyskałam coś najcenniejszego, czego nie da się kupić za żadne pieniądze – prawdziwą przyjaciółkę.

Jest (i zawsze była) roztrzepana, uparta, nierozważna i nieogarnięta. Ma swój własny świat i swoje kredki. Kiedy czegoś naprawdę pragnie oddaje się temu bez reszty. Chociaż ma równie słomiany zapał jak ja, a może jednak po prostu obie do niektórych spraw dojrzewamy w swoim tempie? W każdym razie potrafi jak nikt inny naładować mi akumulator i sprawić, że nawet szary, bury i ponury poranek zmieni się w najpiękniejszą i najciekawszą życiową przygodę.

A jeśli już o przygodach mowa, to przynajmniej raz w miesiącu musimy obowiązkowo zaliczyć jakąś „przygodę życia”. Ze względu na to, że od czasów studenckich dzieli nas na co dzień ponad sto kilometrów, to nie zawsze jesteśmy w stanie fizycznie w nich nawzajem uczestniczyć, ale w 99,9% przypadków uczestniczymy w nich przynajmniej duchowo. Bo kim byłaby najlepsza przyjaciółka na zawsze, gdyby nie wiedziała o wszystkich decyzjach, sukcesach, wtopach i pozornie nic nie znaczących incydentach?

Znamy się już tyle lat, że chyba już nic nie jest w stanie nas zaskoczyć. Potrafimy wyczuwać się na odległość. Znamy większość swoich poglądów, o ile nie wszystkie. Tak samo, jak dziesięć lat temu kochamy marzyć, chociaż nie wszystko potoczyło się tak, jak planowałyśmy. Miałyśmy dwa poważne kryzysy i ciche dni, ale paradoksalnie, to właśnie wspólnie zjedzone beczki soli zbliżyły nas najbardziej. Pozwoliły nam przerobić pewne tematy i wyjaśnić wiele spraw, które gdzieś tam zalegały.

Uważam, że każda brownie musi mieć swoją blondi, chociaż prawdopodobnie nie kolor włosów zaważył na bliskości naszej relacji, chociaż kto wie. Z drugiej strony blond, to przecież nie kolor włosów, tylko charakter, a w tej kwestii ja również przesadnie nie odbiegam od normy. Obydwie mamy w sobie energię, pasję i to cudownie nieogarnięcie, które szczególnie jej, pozwala na nutkę tajemniczości w kontakcie z innymi.

Moja sexy blondi kończy dzisiaj 24 lata, a ja wciąż zastanawiam się, kiedy to minęło. W końcu już niedługo mnie czeka to samo. Nie będę Ci życzyć, „żebyś nigdy się nie zmieniała i zawsze była taka, jaka jesteś”, bo prawda jest taka, że i tak zrobisz jak będziesz chciała, a zmiany, to część życia. Za to zdecydowanie mogę życzyć Ci abyś zawsze pozostała sobą i żyła w zgodzie z wewnętrznym ja (obydwie doskonale wiemy, co się dzieje, kiedy próbujemy dopasować się i zmieniać pod kogoś, niczym koszule szyte na miarę, choć bardzo piękne, to dość ograniczone). Żebyś wreszcie odnalazła w sobie siłę, aby skupić się przede wszystkim na spełnianiu marzeń. Zaczęła stosować się do swoich i moich rad. Aby uśmiech nigdy nie schodził z Twojej twarzy i żebyś pod koniec życia mogła sobie powiedzieć - „Wszystko czego chciałam, już należy do mnie.” A ostatnie, choć najważniejsze – żeby było już tylko lepiej, sama wiesz.

Unknown / Author & Editor

Niespokojna dusza. Artystka. Pisarka. Poetka. Felietonistka. Siostra. Córka. Niepoprawna marzycielka. Follow my blog with Bloglovin

12 komentarzy:

 1. Piękne życzenia ! Przyjaciel to najwspanialsze co może nas spotkać :)

  OdpowiedzUsuń
 2. to jest na prawdę rzadkie, kiedy ma się takiego przyjaciela, w dzisiejszych czasach ludzie coraz częściej zawodzą. https://carolinebeauty456.blogspot.com/2017/02/moje-ulubione-rzeczy-z-primarka-w.html pozdrawiam :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Ja swoją najlepszą przyjaciółkę również znam od 4 klasy podstawówki, tylko, że u mnie to będzie już 13 lat! ;o Dobrze mieć taką osobę, z którą można pogadać ;) Wiem, że mogę na nią liczyć nawet jak jesteśmy pokłócone :D

  OdpowiedzUsuń
 4. Ojej jakie to piękne! Fajnie mieć taką oddaną przyjaciółkę, która będzie jak siostra :)
  Pozdrawiam ;)
  Tak Po Prostu BLOG [klik]
  Zapraszam w wolnej chwili do mnie! :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Wzruszyłam się. Czytając post czułam Twoją miłość do swojej przyjaciółki. Widziałam was jako małe dziewczynki i teraz jako młode kobiety. Pięknie piszesz, widać, że każde słowo płynie prosto z twojego serca. :)

  OdpowiedzUsuń
 6. Czytałam z zapartym tchem, dawno nie widziałam tak dobrego posta, który mnie tak zainteresuje.
  Przyjaciółka to skarb w tych czasach pełnych nienawiści i chciwości, zazdrości. Teraz rzadko spotyka się osobę która można nazwać przyjacielem/przyjaciółka.
  Buziaki Kochana.

  OdpowiedzUsuń
 7. Piękny post, nawet trochę się wzruszyłam bo właśnie mam już od dłuższego czasu taki kryzys z bardzo bliską mi przyjaciółką.

  OdpowiedzUsuń
 8. Przepiękne napisane... życzę aby Wasza przyjaźń trwała jeszcze bardzo długo i aby nic tej relacji nie zdołało popsuć! :)

  OdpowiedzUsuń
 9. Cudownie, że na siebie trafiłyście <3 Kolejnych pięknych lat Wam życzę :)

  OdpowiedzUsuń
 10. Wzruszyłam się mega!
  To prawdziwy skarb <3
  Życzę Wam wszystkiego Najcudowniejszego :***

  Zapraszam do mnie ^.^
  VANILOVE ♥

  OdpowiedzUsuń
 11. Jakkolwiek trywialnie to nie zabrzmi - lubię ten wpis, jest pięknie napisany, a ludzie
  rzadko kiedy mówią o sobie tak dobrze :)
  Pozostaje Wam życzyć kolejnych 24 i kolejnych 24 razem :)

  OdpowiedzUsuń
 12. Przyjaźń to wspaniała rzecz, która towarzyszy nam przez całe życie. Ja także mam trzy wspaniałe przyjaciółki, na które zawsze mogę liczyć. Życzę wam kolejnych lat wspólnej przyjaźni. ;)

  http://fasionsstyle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Cały świat wypełniony jest przez różne rodzaje energii. Dlatego uważam, że jednym z najważniejszych elementów życia jest przekazywanie innym pozytywnych wibracji, a także czerpanie odpowiedniej energii z zewnątrz. Traktuję bardzo poważnie swój rozwój osobisty, dlatego konsekwentnie podążam do celu wyznaczoną przez siebie ścieżką. Nie ma rzeczy niemożliwych - trzeba tylko chcieć.

Copyrights @ 2017 pannaWsieci | Credits Blogger Templates and Gooyaabi Templates | Customized C.