x

x

piątek, 10 lutego 2017

K jak Królowa

Unknown
{pexels}

Chyba każdy z Nas już w podstawówce po raz pierwszy usłyszał, że w przyrodzie nic nie ginie, prawda?

I nikogo już na tym etapie praktycznie nie powinno dziwić to, że równie bardzo jak nie ginie, to równie silnie ktoś w stadzie przewodzić musi. Wbrew pozorom, to wcale nie będzie samiec alfa.

Prawda jest taka, że historię piszą zwycięzcy. A od setek dziesięcioleci bić woleli się mężczyźni. I właściwie jeszcze do dzisiaj wydaje im się, że rządzą światem. Jednak nawet jeśli facet miałby być głową, to kobieta i tak będzie szyją, która tą głową kieruje. Dlatego za wielkimi męskimi sukcesami z reguły kryje się jakiś kobiecy pierwiastek. Jednak nie o hierarchii, nie o feminizacji, nie o biznesie ani nawet o typowych relacjach damsko-męskich, będzie dzisiaj mowa.

Zacznijmy od tego, że gdyby spróbować przebadać zwyczaje żeńskiej części populacji, to okazałoby się, że w przeważającej części są to jednak osobniki stadne. A co za tym idzie poruszają się przynajmniej parami. Jeśli chodzi zaś o nawiązywanie bliższych relacji, chodzi tutaj konkretnie o przyjaźń, to w zdecydowanej większości preferują dwójki albo trójki. Stara, miejska legenda głosi, że trzecia jest po to, aby ktoś gorzej się prezentował. Inna, że zawsze odnajdą się – piękna, ładna i zaradna. Niekwestionowaną królową jest jednak piękna.

Czym charakteryzuje się nasza królowa? Roztacza wokół siebie specyficzną aurę i fale, które bardzo chętnie w swoich odbiornikach przetwarzają rzesze samców. Jej piękno, to nie tylko naturalna uroda, ale również „to coś”, czego nie da się jednoznacznie zdefiniować. Bez większego problemu jest w stanie owinąć sobie wokół palca 90% męskiej populacji. Pozostałe 10%, to homoseksualiści i hipokryci.

Piękna często sama nie jest świadoma ani pochodzenia ani uwarunkowania swojej tajemnej „mocy”. Bycie w typie każdego faceta (i nie tylko faceta) przychodzi jej naturalnie. Ona nie musi się przesadnie starać, ćwiczyć przed lustrem ani analizować mechanizmów ludzkiego postępowania. Zresztą, bardzo często sama jest w sobie tak zagubiona, że taka analiza na niewiele by jej się zdała.

Może mieć wszystko i pewnie dlatego, to „wszystko” nie zawsze jej wystarcza. Szybko się nudzi i musi systematycznie dostarczać sobie odpowiedniej dawki adrenaliny. Wszystko robi po swojemu, zdarza jej się wysłuchać innych, ale bardzo rzadko stosuje się do czyichkolwiek rad. Prawdopodobnie głęboko wierzy w przeznaczenie i właśnie dlatego, zamiast podejmować decyzje – woli zdawać się na ślepy los.

Królowa jest uroczą indywidualistką, która zdecydowanie kocha życie. W przeważającej ilości przypadków jest osobą energiczną, pozytywną i potrafiącą dopasować się praktycznie do każdego towarzystwa, którego staje się duszą.

Czy bycia królową można się nauczyć? Nie, ale można się nią po prostu stać, jeśli tylko ma się ku temu odpowiednie predyspozycje. W końcu człowiek jest postacią dynamiczną w swojej prozie życia.

Unknown / Author & Editor

Niespokojna dusza. Artystka. Pisarka. Poetka. Felietonistka. Siostra. Córka. Niepoprawna marzycielka. Follow my blog with Bloglovin

5 komentarzy:

 1. Bardzo fajny wpis, taki prawdziwy :)

  OdpowiedzUsuń
 2. Moim zdaniem każda z nas jest królową swojego życia. Nie musimy być idealne dla innych, zawsze piękne i modne. Najważniejsze że dla drugiej połówki i bliskich nam osób jesteśmy kimś więcej, wyjątkową i jedyną w swoim rodzaju ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Masz rację, ale post był o kobiecie, która może być taką królową dla wszystkich. Niezależnie od tego czy mają swoje drugie połówki w życiu czy nie. Bo są takie kobiety, którym nikt się nie oprze.

   Usuń
 3. ja tam też wierzę w przeznaczenie, i uważam,żę nie ma nic w tym złego,co ma się stać, to się stanie :) :) https://carolinebeauty456.blogspot.com/2017/02/moje-ulubione-rzeczy-z-primarka-w.html

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Przyjmowanie postawy pasywnej nie jest dobre, samo przeznaczenie nie wystarczy, trzeba mieć siłę sprawczą i podejmować świadome decyzje ;) Bo inaczej żyjesz obok życia.

   Usuń

Cały świat wypełniony jest przez różne rodzaje energii. Dlatego uważam, że jednym z najważniejszych elementów życia jest przekazywanie innym pozytywnych wibracji, a także czerpanie odpowiedniej energii z zewnątrz. Traktuję bardzo poważnie swój rozwój osobisty, dlatego konsekwentnie podążam do celu wyznaczoną przez siebie ścieżką. Nie ma rzeczy niemożliwych - trzeba tylko chcieć.

Copyrights @ 2017 pannaWsieci | Credits Blogger Templates and Gooyaabi Templates | Customized C.