x

x

wtorek, 14 lutego 2017

O jak Odejście

Unknown
{pexels}

Śpieszmy się kochać ludzi tak szybko odchodzą. I ci co nie odchodzą nie zawsze powrócą.

Pierwsze wydanie 1999 rok, a słowa zawsze aktualne. Dlaczego? Bo życie, to przemijanie. A odejść można dosłownie i w przenośni. Śmierć, to tylko ostatecznie rozliczenie się z życiem, a dla bliskich ponadczasowa strata. Prawda jest jednak powszechna i wszystkim dobrze znana - każdego z nas to kiedyś spotka. Prawdopodobnie nie pozostanie po nas nic więcej niż proch i pył. I epitafium wyryte na nagrobku w niedzielny poranek.

Pamięć o nas będzie żywa wśród naszych bliskich, ale i oni kiedyś przeminą. Taka kolej rzeczy. Nic nie trwa wiecznie. Wszystko kiedyś się kończy. Wszystko przemija. Jednak nie ma gorszego uczucia na świecie, niż mieć kogoś przy sobie, na wyciągnięcie ręki, a jednocześnie go nie mieć. Czuć, że nie jest już sobą i nigdy więcej nie będzie. Współodczuwać jego ból i nie móc nic z tym zrobić. Nie wiedzieć, jak się zachować, bo o tym nie uczą w szkołach. Nie zmieściliby tego pomiędzy Brzechwą, a tabliczką mnożenia. Zresztą, czy w ogóle można się do czegoś takiego przygotować, nawet jeśli takie historie toczą się na świecie codziennie?

Nie ma gotowej recepty, magicznego zaklęcia, cudownego antidotum. Kiedy życie zmienia swój bieg, symfonia staje się coraz cichsza, aż melodia milknie. Pozostaje tylko cisza, dzwoniąca wciąż w uszach albo niezrozumiałe słowa płynące z adaptera. Zawieszenie, pauza, która łamie serca. Wrażliwość, która uczy nas pokory, ale nie odpowiada na pytania.

Możemy próbować ucieczki, ale rzeczywistość zawsze nas dogoni. W przyrodzie nic nie ginie, tak jak miłość jest wieczna.

Unknown / Author & Editor

Niespokojna dusza. Artystka. Pisarka. Poetka. Felietonistka. Siostra. Córka. Niepoprawna marzycielka. Follow my blog with Bloglovin

4 komentarzy:

 1. trudną i smutną materię poruszasz. Masz rację- nic nie trwa wiecznie. I głównie dlatego powinniśmy doceniać każdy dzień, który jest nam dany. Niech nasze życie będzie jak wesoła melodia, a nie cisza lub niezrozumiałe słowa z adaptera, o których piszesz.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Panno w sieci, dodaję Cię do obserwowanych i z przyjemnością wrócę tu nieraz. Aktualnie jestem na etapie czytania pozostałych postów, ukradkiem zerkając, czy szef nie patrzy... :p

   Usuń
  2. I jeszcze w Walentynki, "no zwariowała" ;p.
   Dziękuję bardzo ;)

   Usuń
 2. nic nie trwa wiecznie, chwile są ulotne a przyszłość i przeszłośc nie istnieję, jestesmy materią, która jak każda ulega samozniszczeniu, nie dbając o siebie, poprzez różne czynniki, jestesmy skazani na porażkę, choć dodam,że nie wszyscy :) super wpis wrócę na pewno i dodaję do obserwowanych. https://carolinebeauty456.blogspot.co.uk/

  OdpowiedzUsuń

Cały świat wypełniony jest przez różne rodzaje energii. Dlatego uważam, że jednym z najważniejszych elementów życia jest przekazywanie innym pozytywnych wibracji, a także czerpanie odpowiedniej energii z zewnątrz. Traktuję bardzo poważnie swój rozwój osobisty, dlatego konsekwentnie podążam do celu wyznaczoną przez siebie ścieżką. Nie ma rzeczy niemożliwych - trzeba tylko chcieć.

Copyrights @ 2017 pannaWsieci | Credits Blogger Templates and Gooyaabi Templates | Customized C.