x

x

piątek, 17 lutego 2017

Jak odbudować siebie

Unknown
{pexels}

Nie jest trudno odbudować życie. Wystarczy zdać sobie sprawę, że mamy w sobie tę samą co dotąd siłę i używać jej z korzyścią dla siebie. – P.C

Jak wygląda toksyczny związek chyba każdy jest w stanie sobie chociaż po części wyobrazić. Jest to relacja, w której partnerzy zamiast wspierać się nawzajem i motywować, ostatecznie duszą się wzajemnie, podcinają sobie skrzydła i robią wszystko, żeby druga strona nie miała szans się rozwinąć. O specyficznym rodzaju toksycznej relacji już raz pisałam – Współuzależnienie.

Jak jednak odbudować siebie i swoje życie po rozstaniu?

Ostatnio była mowa o tym, że po każdej burzy, nawet największej, wstaje słońce i dlatego warto jest po totalnym zniszczeniu odrodzić się niczym feniks z popiołów. Że świat jest ogromny i zasobny w okazje i możliwości. I właściwie wystarczy wziąć byka za rogi. I pewnie wszystko byłoby dobrze, gdyby to wszystko nie brzmiało, jak piękne acz puste frazesy, prawda?

Przez moje ręce przewija się przynajmniej kilka poradników rocznie. Chętnie czytam też blogerów, którzy w tej delikatnej materii mają wiele do powiedzenia. I choć na każdego zadziała co innego, to jest kilka zasad, których moim zdaniem powinno się trzymać.

1. Zdefiniuj problem, oswojony może stać się twoim najlepszym przyjacielem albo dobrym orężem. Zrozum, że nawet największą wadę można przekuć w zaletę, a najważniejsze to odrobić lekcje i wyciągnąć wnioski z tego, co było.

2. Daj sobie czas. Czas na łzy, smutek, żałobę i nie myśl, że to wszystko oznaka słabości. Przecież byłaś silna i dzielna tyle czasu i masz prawo odreagować.

3. W żadnym wypadku nie pakuj się w kolejną relację, jeśli nie jesteś na to gotowa. Najgorsze co możesz zrobić, to związać się z kimś tylko dlatego, że nie potrafisz być sama, bo wtedy czujesz się bezwartościowa.

4. Zajmij się sobą – swoim rozwojem osobistym, zainteresowaniami, rób wszystko, co cię cieszy, a na co nie miałaś do tej pory wystarczającej ilości czasu. Energię, którą do tej pory marnowałaś przeznacz w dobrym celu, podaruj ją osobie, którą warto kochać i wspierać – sobie.

5. Wsłuchaj się w siebie. Naucz się żyć w zgodzie z wewnętrznym ja. Tylko wtedy, kiedy nauczysz się rozmawiać ze sobą, rozumieć motywy swojego postępowania i nie postępować wbrew sobie czyli zmienisz swoją mentalność, to będziesz w stanie zbudować dojrzałą i naprawdę zdrową relację.


Unknown / Author & Editor

Niespokojna dusza. Artystka. Pisarka. Poetka. Felietonistka. Siostra. Córka. Niepoprawna marzycielka. Follow my blog with Bloglovin

1 komentarzy:

  1. wszystko jest kwestią podejścia. Odpowiednie spojrzenie na sytuację i tak jak piszesz- wyciąganie wniosków, daje szanse na powodzenie w odbudowaniu siebie

    OdpowiedzUsuń

Cały świat wypełniony jest przez różne rodzaje energii. Dlatego uważam, że jednym z najważniejszych elementów życia jest przekazywanie innym pozytywnych wibracji, a także czerpanie odpowiedniej energii z zewnątrz. Traktuję bardzo poważnie swój rozwój osobisty, dlatego konsekwentnie podążam do celu wyznaczoną przez siebie ścieżką. Nie ma rzeczy niemożliwych - trzeba tylko chcieć.

Copyrights @ 2017 pannaWsieci | Credits Blogger Templates and Gooyaabi Templates | Customized C.